B43564D4228M000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43564D4228M000
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 350V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.201" (106.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.032" Dia (51.60mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 72mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 58 mOhms