B43564D5338M7
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43564D5338M7
Descripción:
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.858" (98.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.583" Dia (91.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 12.2 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 48mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 38 mOhms