B43584B4828M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43584B4828M
Descripción:
CAP ALUM 8200UF 20% 350V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.681" (169.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 3.028" Dia (76.90mm)
Ripple Current @ Low Frequency 19.8 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 8200 µF
Package Bulk
Impedance 18 mOhms