B43601A2228M000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43601A2228M000
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.21 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 60 mOhms