B43601A9127M67
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43601A9127M67
Descripción:
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 980 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 120 µF
Package Bulk
Impedance 1.22 Ohms