B43601B2158M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43601B2158M
Descripción:
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.28 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 65mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1500 µF
Package Bulk
Impedance 90 mOhms