B43697A5476Q7
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43697A5476Q7
Descripción:
CAP ALUM 47UF 450V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia x 1.535" L (18.00mm x 39.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.6Ohm @ 100Hz
Ratings -
Series B43697
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.42 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 47 µF
Package Bulk
Impedance 900 mOhms