B43701A4828M000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43701A4828M000
Descripción:
CAP ALUM 8200UF 20% 350V SCREW
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.185" (131.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.027" Dia (76.90mm)
Ripple Current @ Low Frequency 17.8 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series B43701
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 1.1 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 8200 µF
Package Bulk
Impedance 30 mOhms