B43705A5688M000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43705A5688M000
Descripción:
CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.681" (169.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.028" Dia (76.90mm)
Ripple Current @ Low Frequency 28 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 14mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43705
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 6800 µF
Package Bulk
Impedance 22 mOhms