B43705A9568M000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43705A9568M000
Descripción:
CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.677" (144.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.532" Dia (64.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 21.5 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 13mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43705
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 5600 µF
Package Bulk
Impedance 18 mOhms