B43851F2225M8
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43851F2225M8
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 23 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 85Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series B43851
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2.2 µF