B43858A1227M9
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43858A1227M9
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43858
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.32 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 220 µF