B43858A4475M000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43858A4475M000
Descripción:
CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43858
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 180 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 4.7 µF