B43858C4225M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43858C4225M
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 100 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2.2 µF