B43858C9336M9
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43858C9336M9
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 720 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 33 µF