B43866C1686M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43866C1686M
Descripción:
CAP ALUM 68UF 20% 160V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43866
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 370 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 68 µF