B43888C1226M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43888C1226M
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43888
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 380 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 22 µF