B43888C4106M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43888C4106M
Descripción:
CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 350 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 10 µF