B43888C9476M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43888C9476M
Descripción:
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.2 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 47 µF