B57220K502J
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B57220K502J
Descripción:
THERMISTOR NTC 5KOHM 3560K COIN
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±5%
B25/100 3560K
B Value Tolerance ±1.5%
Mounting Type Clamp On
Product Status Active
B25/75 -
Length - Lead Wire -
Series -
Resistance in Ohms @ 25°C 5k
Package / Case Coin 2.9mm Dia x 1.3mm W
Power - Max 180 mW