B57560G0202J000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B57560G0202J000
Descripción:
THERMISTOR NTC 2KOHM 3420K BEAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 300°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±2%
B25/100 3436K
B Value Tolerance ±1%
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
B25/75 -
Length - Lead Wire 2.56" (65.00mm)
Series -
Resistance in Ohms @ 25°C 2k
Package / Case Bead, Glass
Power - Max 50 mW