B59315P1080A062
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B59315P1080A062
Descripción:
THERMISTOR PTC 25% 4032
En stock : 1180
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Max 80V
Current - Hold (Ih) (Max) 80 mA
Height - Seated (Max) -
Approval Agency -
Current - Max 1.6 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.315" W (10.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 16 Ohms
Series Automotive, AEC-Q200, B59315
Type Ceramic
Package / Case 4032 (10080 Metric)
Thickness (Max) 0.150" (3.80mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 9.6 Ohms
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Current - Trip (It) 165 mA