Hogar / Ferrite Cores / B65525J0250B045
minImg
B65525J0250B045
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B65525J0250B045
Paquete:
ER 11 x 5
Descripción:
FERRITE CORE ER N45
Guía del usuario
Effective Area (Ae) mm² 12.4
Tolerance -
Material N45
Core Type ER
Product Status Active
Supplier Device Package ER 11 x 5
Effective Length (le) mm 14.1
Series ER11/2.5/6
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 174
Length 0.433" (11.00mm)
Gap Gapped
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Height 0.098" (2.50mm)
Package Box
Initial Permeability (µi) 3800
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 10.3
Width 0.236" (6.00mm)