Hogar / Ferrite Cores / B65646A0250A027
minImg
B65646A0250A027
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B65646A0250A027
Paquete:
PM 50 x 39
Descripción:
FERRITE CORE PM 250NH N27 2PCS
En stock : 1017
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 250 nH
Effective Area (Ae) mm² 370
Tolerance ±3%
Material N27
Product Status Active
Core Type PM
Effective Length (le) mm 84
Supplier Device Package PM 50 x 39
Series PM50/39
Effective Permeability (µe) 45
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 31000
Length -
Gap Gapped
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Height 0.768" (19.50mm)
Package Box
Initial Permeability (µi) 2000
Width -
Finish Uncoated
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 280
Diameter 1.969" (50.00mm)