Hogar / Ferrite Cores / B65661D0160A048
minImg
B65661D0160A048
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B65661D0160A048
Paquete:
P 22 x 13
Descripción:
FERRITE CORE P 160NH N48 2PCS
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 160 nH
Effective Area (Ae) mm² 63
Tolerance ±3%
Material N48
Core Type P (Pot Core)
Product Status Active
Supplier Device Package P 22 x 13
Effective Length (le) mm 31.6
Series P23/13
Effective Permeability (µe) 64
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 1990
Length -
Gap Gapped
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Height 0.268" (6.80mm)
Package Box
Width -
Finish Uncoated
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ 0.5
Diameter 0.866" (22.00mm)