Hogar / Ferrite Cores / B65807N0160A048
minImg
B65807N0160A048
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B65807N0160A048
Paquete:
RM 6
Descripción:
FERRITE CORE RM 160NH N48 2PCS
En stock : 2065
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 160 nH
Effective Area (Ae) mm² 31.3
Tolerance ±3%
Material N48
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 6
Effective Length (le) mm 26.9
Series RM6
Effective Permeability (µe) 109
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 840
Length 0.701" (17.90mm)
Gap Gapped
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Height 0.246" (6.25mm)
Package Box
Width 0.323" (8.20mm)