Hogar / Ferrite Cores / B65815E0160A041
minImg
B65815E0160A041
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B65815E0160A041
Paquete:
RM 12
Descripción:
FERRITE CORE RM 160NH N41 2PCS
En stock : 1479
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 160 nH
Effective Area (Ae) mm² 146
Tolerance ±3%
Material N41
Product Status Active
Core Type RM
Effective Length (le) mm 57
Supplier Device Package RM 12
Series RM12
Effective Permeability (µe) 50
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 8320
Length 1.480" (37.60mm)
Gap Gapped
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Height 0.484" (12.30mm)
Package Box
Initial Permeability (µi) 2800
Width 0.634" (16.10mm)