B78108E1101M009
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B78108E1101M009
Descripción:
FIXED IND 100NH 7.3A 15 MOHM TH
En stock : 21729
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 17A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 7.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 15mOhm Max
Inductance 100 nH
Series B78108E
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 700MHz