B81122C1472M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B81122C1472M
Descripción:
CAP FILM 4700PF 20% 250VAC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series B81122
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 4700 pF