B81130C1223M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B81130C1223M
Descripción:
CAP FILM 0.022UF 20% 275VAC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings X2
Series B81130
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.022 µF