B81141C1104K000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B81141C1104K000
Descripción:
CAP FILM 0.1UF 10% 440VAC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings X1
Series B81141
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 440V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.1 µF