B82731H2401A033
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B82731H2401A033
Descripción:
CMC 68MH 400MA 2LN TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 3Ohm (Typ)
Approval Agency ENEC, UR, VDE
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height (Max) 0.610" (15.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series B82731
Voltage Rating - DC -
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 400mA
Voltage Rating - AC 250V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Features -
Filter Type Power Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 68 mH @ 10 kHz