B82733F2901B001
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B82733F2901B001
Descripción:
CMC 68MH 900MA 2LN TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 1.1Ohm (Typ)
Approval Agency ENEC, UR, VDE
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.043" L x 0.976" W (26.50mm x 24.80mm)
Height (Max) 0.551" (14.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series B82733
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 900mA
Voltage Rating - AC 300V
Package Tray
Inductance @ Frequency 68 mH @ 10 kHz