B85121A2105A201
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B85121A2105A201
Descripción:
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 600V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Insertion Loss 85dB @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 600V
Thread Size M10
Mounting Type -
Size / Dimension 2.165" Dia x 1.181" L (55.00mm x 30.00mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) -
Product Status Active
Ratings -
Series B85121
Package / Case Axial - Threaded Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1 µF
Package Bulk
Current 200 A