B85121A2503C160
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B85121A2503C160
Descripción:
CAP FEEDTHRU 0.05UF 600V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 600V
Thread Size M10x0.75
Mounting Type -
Size / Dimension 0.630" Dia x 1.181" L (16.00mm x 30.00mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) -
Product Status Active
Ratings -
Series B85121
Package / Case Axial, Bushing
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.05 µF