B85121A2504A201
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B85121A2504A201
Descripción:
CAP FEEDTHRU 0.5UF 20% 600V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Insertion Loss 80dB @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 600V
Thread Size M32x1.5
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.165" Dia x 1.181" L (55.00mm x 30.00mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) -
Product Status Obsolete
Ratings -
Series B85121
Package / Case Axial - Threaded Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.5 µF
Package Bulk
Current 200 A