BA33D15HFP-TR
Rohm Semiconductor
Producto No:
BA33D15HFP-TR
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
HRP-5
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V/3.3V HRP5
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Quiescent (Iq) 0.7 mA
Voltage - Input (Max) 16V
PSRR 58dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 2
Current - Output 500mA, 500mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 1.6 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package HRP-5
Control Features -
Series -
Package / Case HRP-5 (5 Leads + Tab)
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V, 3.3V