BACC45FT18C14P
Cinch Connectivity Solutions
Producto No:
BACC45FT18C14P
Descripción:
CONN PLUG MALE 14POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Cable Opening 0.902" (22.91mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 18-14
Connector Type Plug, Male Pins
Features Cable Clamp, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C