BACC63BP20D16S6
Cinch Connectivity Solutions
Producto No:
BACC63BP20D16S6
Descripción:
CONN PLUG FMALE 16POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Cable Opening 0.986" (25.04mm)
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert 20-16
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Coupling Nut, Self Locking
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C