BACC63BP22C55P9
Cinch Connectivity Solutions
Producto No:
BACC63BP22C55P9
Descripción:
CONN PLUG MALE 55POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Cable Opening 1.106" (28.09mm)
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 22-55
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Coupling Nut, Self Locking
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C