BACC63BP28C42PN
Cinch Connectivity Solutions
Producto No:
BACC63BP28C42PN
Descripción:
CONN PLUG MALE 42POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Cable Opening 1.485" (37.72mm)
Product Status Active
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 28-42
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Coupling Nut, Self Locking
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C