BACC63BV16F10S8
Cinch Connectivity Solutions
Producto No:
BACC63BV16F10S8
Descripción:
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Cable Opening 0.758" (19.25mm)
Product Status Active
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 16-10
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C