BACC63BV16F24S9
Cinch Connectivity Solutions
Producto No:
BACC63BV16F24S9
Descripción:
CONN RCPT FMALE 24POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Cable Opening 0.758" (19.25mm)
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 16-24
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C