BACC63BV28F42S10
Cinch Connectivity Solutions
Producto No:
BACC63BV28F42S10
Descripción:
CONN RCPT FMALE 42POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Cable Opening 1.485" (37.72mm)
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 28-42
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C