BACC63CB18-11P8
Cinch Connectivity Solutions
Producto No:
BACC63CB18-11P8
Descripción:
CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Cable Opening 0.865" (21.97mm)
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 18-11
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C