Hogar / DC DC Converters / BCM48BF160T240A00
minImg
BCM48BF160T240A00
Vicor Corporation
Producto No:
BCM48BF160T240A00
Fabricante:
Vicor Corporation
Descripción:
DC DC CONVERTER 16V 240W
En stock : 192
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 55V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 16V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 15A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 38V
Series VI Chip® BCM® (240W)
Power (Watts) 240 W
Type Bus Converter Module
Package / Case Module
Efficiency 94%