BCM6123E60E15A3T00
Vicor Corporation
Producto No:
BCM6123E60E15A3T00
Descripción:
EVAL BRD BCM6123T60E15A3T00
Guía del usuario
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 130A
Product Status Active
Series VI Chip® BCM®
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 950kHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 13.5V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Isolated
Mfr Vicor Corporation
Utilized IC / Part BCM6123x60E15A3yzz
Package Box
Voltage - Input 36V ~ 60V