Hogar / Fixed Inductors / BDCL00201612R47MS1
minImg
BDCL00201612R47MS1
Chilisin Electronics
Producto No:
BDCL00201612R47MS1
Paquete:
0806
Descripción:
INDUCTOR POWER
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.8A
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 52mOhm Max
Inductance 470 nH