BEN10M-TFR
Autonics
Producto No:
BEN10M-TFR
Fabricante:
Autonics
Descripción:
SENSOR THROUGH-BEAM 10M RELAY
En stock : 72
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 65°C (TA)
Ingress Protection IEC IP50
Response Time 20ms
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Configuration Relay - Dark-ON/Light-ON
Sensing Method Through-Beam
Light Source Infrared (850nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series BEN
Voltage - Supply 24V ~ 240VAC, 24 ~ 240VDC
Mfr Autonics
Cable Length 78.74" (2m)