BFC230343184
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
BFC230343184
Descripción:
CAP FILM 0.18UF 10% 250VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.390" (9.90mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.205" W (12.50mm x 5.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MKT303
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.18 µF